Tussen de regenbuien door even een middeleeuws kasteel bezoeken, dat was het plan voor dit weekend. Handig dus dat de betreffende burcht gewoon midden in de stad staat.
Zo regen je niet nat en kun je na afloop de straat oversteken naar Julie’s House voor hele goede cupcakes.
Gravensteen is een burcht die dateert uit de tiende eeuw, althans het centrale deel. In de eeuwen daarna zijn er verdedigingswallen, torens en vertrekken omheen gebouwd die onder andere dienst hebben gedaan als gerechtshof, martelkamers en kapellen.
Het leven in het middeleeuwse Gent was niet altijd even vreedzaam, zo blijkt uit het tentoongestelde wapenarsenaal en de martelwerktuigen. Omstreeks de veertiende eeuw werd menig gevangene, in plaats van een straf uit te zitten, letterlijk een kopje kleiner gemaakt.
Anno nu is de burcht een historische trekpleister, waar je geslaagde foto’s kunt maken van de uitzichten over de stad.
Reageer op deze post